Eesti meeste käsipallikoondis jätkas 2025. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja edukalt, kui alistas Ukraina esimeses kohtumises 32:29 (18:16).

Pealkiri:

Siim Sukles

Kohtumine algas Eesti koondise dikteerimisel, kuid ukrainlased leidsid kodupubliku ees mängivate eestlaste väravatele alati vastuse. Ukraina pääses 23. minutil kolme väravaga juhtima, kuid minuti pärast tõid Dener Jaanimaa ja Ott Varik tabloole viigi. Eesti pääses seejärel taas juhtima ning Markus Viitkari tabamus enne poolajavilet tegi seisuks 18:16. Teise poolaja algus kisus väga füüsiliseks ning Igor Turtšenko kaks tabamust viigistasid kohtumise. Rasmus Ots tegi seejärel mitu suurepärast tõrjet ning Eesti leidis rünnakus hea hoo, saavutades 41. minutil viieväravalise edu. Ukraina vastas südikalt ja jõudis kahe värava kaugusele, kuid eestlastel õnnestus edu taas neljale paisutada. 57. minutil sai Hendrik Varul kolmanda karistuse eest punase kaardi ning Ukraina kasutas ülekaalu ära, jõudes taas kahe tabamuse kaugusele. Jaanimaa ja Karl Toomi tabamused aitasid Eestil edu säilitada ning lõpuks kohtumise 32:29 (18:16) võita. Jaanimaa lõpetas mängu 11 väravaga, Toom lisas kuus tabamust ja nii Viitkar kui Ott Varik panustasid viie väravaga. Mathias Rebane skooris kolm korda, Eesti eest said käe valgeks veel Aleksander Pertelson ja Hendrik Varul. Jaanimaa ütles, et koondise vähene ühine aeg oli platsil näha. "Nii ja naa, kohati oli häid faase ja saime liikuma asja, aga ikkagi väga palju kokkuleppeid ei täitnud. Tulevad need asjad sisse, aga võitlesime lõpuni ja saime võidu," sõnas ta. Rasmus Ots tegi 12 tõrjet. "Vastane oli võrreldes Lätiga grammi võrra tugevam ja arvestades ka seda, et meil oli suhteliselt väike infopagas, millega mängule tulime - siit see võit võtta on pigem magus," ütles väravavaht. "Nüüd, kuna oleme neid näinud, teame, kes meil vastas on, suudame järgmiseks mänguks ennast kindlasti paremini ette valmistada." Ukrainlaste eest oli resultatiivseim Igor Turtšenko, kes sahistas Eesti võrku 13 korral. Bogdan Tšerkaštšenko lisas omalt poolt veel kuus väravat.